3.Türkiye & Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri Sahiplerini Buldu

İstanbul Azerbaycan Dostluk Derneği  ve BHS Group Atakan Taşur’nun organize ettiği 3.Türkiye Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri  Grand Hyatt Otel’de sahiplerini buldu.

Bridge Company Ana Sponsorluğunda gerçekleştirilen, Evo Grup Evren Yaşlak ve Evrim Yaşlak’ın koordine ettiği geceye iki ülke’nin sanat, siyaset ve iş dünyasından birçok ünlü isim katıldı. “İki Devlet Tek Millet” şuarı ile 3. Kez düzenlenen ödül töreni organizasyonu İstanbul-Azerbaycan Dostluk Derneği tarafından iki ülkenin birlik ve beraberliğini tüm dünyaya yayma amacıyla yapıldı. Atakan Taşur ve Hülya Ağasoy açılış konuşmasında  ‘Amacımız kardeş iki ülkenin en iyilerini bir arada tutarak bölünmez bütünlüğümüzü ve birlikteliğimizi tüm Dünya’ya yaymaktır’ ifadelerine yer verdi.

Gecede iki ödüle aynı anda sahip olan Gülben Ergen  Yılın En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi ödülünü aldığı  için mutlu olduğunu dile getirerek , “Sımsıkı bağlarla kardeş olduğumuzu biliyoruz zaten. Ben Azerbaycan’a her gittiğimde ya da oradaki sevenlerimle sosyal medya üzerinden haberleştiğimde, mailleştiğimde her zaman son derece duygulanıyorum. Ve bu geceyi son derece önemseyerek geldim. Kardeşliğimizin altını çizmek için…” dedi.

Azerbaycanlı devlet sanatçı Melahat Abbasova da gecede Yılın En İyi Kadın Tiyatro Oyuncusu seçildi. 28 yıldır Türkiye’de yaşadığını belirten Abbasova, bu ödülü almanın kendisi için gurur vericiği olduğunu belirti.

En İyi Kadın Dizi Oyuncusu ödülünü alan isim ise Perihan Savaş olurken, Yılın Moda İkonu ödülünü ise Ivana Sert’e verildi.

”İki devlet tek millet” duygusunun hakim olduğu ve Azerbaycan ile Türkiye’nin tanınmış simalarının yer aldığı gecede Oyuncu Serpil Tamur, Yıldız Kültür, Gökhan Türkmen, Perihan Savaş, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Burhan Kuzu,  Selin Ciğerci, Tuğba Özay, Bünyamin Sürmeli,  Furkan Palalı gibi ünlü isimler ödül aldı.

3.Türkiye & Azerbaycan Kardeşlik Ödüllerinin Ünlü  Sahipleri

PROF.DR.BURHAN KUZU: YILIN EN İYİ SİYASETÇİSİ

PERİHAN SAVAŞ: YILIN EN İYİ KADIN DİZİ OYUNCUSU

GÜLBEN ERGEN: YILIN EN İYİ SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ ”COCUKLAR GÜLSÜN DİYE”

FURKAN PALALI: YILIN EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ OYUNCUSU

MELAHAT ABBASOVA: YILIN EN İYİ KADIN TİYATRO OYUNCUSU

ALİHAN SAMEDOV: YILIN EN İYİ BALABAN VİRTOUZU SANATÇISI

PANAH S. İBRAHİMOV: YILIN EN İYİ ULUSLARARASI İŞ ADAMI

PROF. DR. CAHANGİR NOVRUZOV: YILIN EN İYİ TİYATRO YÖNETMENİ

TARİX ALİYEV: YILIN EN İYİ REYTİNGLİ SABAH PROGRAMI HERŞEY DAHİL XEZER TV

GÖKHAN TÜRKMEN: YILIN EN İYİ POP SANATÇISI

RUHİ ALİYEVA: YAŞAM BOYU ONUR ÖDÜLÜ

ZENFİRA İBRAHİMOVA: YILIN EN İYİ ARABESK KADIN SANATÇISI

KLASS MAGAZİN – MUAMMER KAPUCUOĞLU: YILIN EN İYİ CEMİYET DERGİSİ

WİLMA ELLES : YILIN EN İYİ YABANCI KADIN SİNEMA OYUNCUSU

AZKA OTEL – BÜLENT KAYA: YILIN EN İYİ TURİZM YATIRIMCISI

SELİN CİĞERCİ: YILIN EN İYİ SOSYAL MEDYA FENOMENİ

TOLGAHAN SAYIŞMAN: YILIN EN İYİ ERKEK OYUNCUSU

TUĞBA ÖZAY: YILIN EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN KLİBİ : İYİKİ GELDİN

Azturkworld adına İstanbul Azerbaycan Dostluk Derneği  ve BHS Group tarafından verilen   teşekkür plaketini ise Azturkworld Medya Ajansının sahibi  gazeteci Ulker Gul aldı. Emeğimizi değerlendiren tüm ekibe çok teşekkürler!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir