İKİ BAYRAMI BİR ARADA YAŞADIK

Kars Ardahan Iğdır Dernekler Platformu üyeleri bir araya gelerek Cumhuriyetin 94. yılını ve aynı zamanda, Karsın kurtuluşunun 97. yılını kutladı. Bir çok kişinin katıldığı etkenliğe  ” Azturkworld”  olarak biz de katıldık.

İstiklal marşının seslendirilmesiyle başlayan gecede,  Cumhuriyet Halk Partisi  milletvekili – CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP milletvekili Barış Yarkadaş, Ataşehir Belediye Başkan yardımcısı,  Kars Ardahan Iğdır Platformu Başkanı Orhan Çerkez, Dünya Karapapak Türkleri Birliği Genel Başkanı Seyfullah Türksoy , Ataşehir Belediye Başkan yardımcıları,  STK başkanları, gazeteci ve yazarlar da  vardı.

Ataşehir Belediye Başkan yardımcısı, Kars Ardahan Iğdır Platformu Başkanı Orhan Çerkez:

” Bu gecede  Kars toplumunu bir araya getirerek, hem Cumhuriyet bayramını hem de Karsın kurtuluşunun 97. yılını kutlamak istedik. İki bayramı bir arada yaşadık , dostlarımızı bir arada gördük, yörelerimizin şarkılarını söyledik. Değerlerimize değer verdik, cumhuriyetin  değerlerini, demokrasinin, insan haklarının cumhuriyete bağlı olduğunu, cumhuriyetsiz  insanın oksijensiz, susuz biri olduğunu anlattık. Cumhuriyetin değerlerini gelecek nesillere aktarmak için bir şeyler yapmaya çalıştık. Ben bugün bir daha halkımla gurur duydum, onların katılımıyla güzel bir gece oldu, çok mutluyum. Geceye katılan herkese, değerli arkadaşlarımıza, ayrıca size de çok teşekkür ediyorum.”

Foto by Kamil Durdaği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir