‘Kıyamet Deneyi : Aporia’ Sinemaseverlerin Beğenisine Sunuldu!

Azerbaycanlı yönetmen ve senarist Rec Ravan’ın yönetmenliğini yaptığı, yapımcılığını Can Medya, BDAmerica ve Sultansoy’un  üstelendiği “Kıyamet Deneyi: Aporia” 12 temmuz sinemaseverlerin beğenisine sunuldu.

Korku, aksiyon, gerilim ve aşk gibi konuları bir araya getiren filmde her şey bir deneyle başlıyor. İki insanın çaresizliği ve zombilerle mücadelesini anlatılan filmde  Aysel Yusubova, Parviz İsmayılov, Mubariz Samadov ve bir çok Azerbaycanlı oyuncu rol almaktadır.

Muhteşem görsel efektleri ve dudak uçuklatan sahneleri ile izleyicileri şaşırtan  filmin özel gösterimine  ressam Teymur Rzayev, yönetmen Elvin Abdullayev, oyuncu Elçin Memmedli, besteci Zülfi Bedolov  ve oyuncu Melahet Abbasova gibi  Azerbaycan’nın  ünlü isimleri katıldı.

 

Artık Türkiye sinemalarında yer alan yapım, Amerika’da Eylül ayında, Azerbaycan’da ise Ekim – Kasım aylarında gösterime girmeyi planlıyor.

Filmin Hakkında

Rec Revan’ın yönettiği Aporia, silahlı bir grup tarafından zapt edilerek ölümcül bir deneyin parçası hâline getirilen insanların bu durumdan kurtuluş mücadelesini konu ediniyor.

Kasaba sakinleri, bilinmeyen bir grup tarafından esir alınır. İnsanlar üzerinde bir deney yapmaya başlayan bu grup için başta işler güzel gitse de sonrasında yapılan deneyler bir felaketin başlangıcı olacaktır. Başarısız olan denekler kasabadan uzak bir dağ başına götürülüp infaz edilmek istenir. Ancak bu katliamdan kurtulan ‘Arvin’ ve ‘Ejla’ isimli çift dağların ardında derin bir çukurun içinde saklanmayı başarır. Arvin ve Ejla arasında belli belirsiz bir aşk hikâyesi yaşanmaktadır. Ejla ve Arvin ilk başta kurtulduklarını sanarlar fakat onları kabus dolu günler beklemektedir. Çift, düştükleri derin çukurdan çıkmanın türlü yollarını ararken hesapta olmayan ölümcül zorluklarla karşılaşır. Derin çukur onlar için zamanla mezara dönüşmeye başlar.

Film Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir